28 грудня 2019 року Twitter-профіль Tigrenlion, який агітує за заборону трофейного полювання, поширив фотографії народного депутата України Нестора Шуфрича, на яких він позує поруч із вбитими носорогом чорним, гепардом, гієною бурою.
Пізніше з'явилися посилання на сайт компанії Thormählen & Cochran Safaris, яка організовує "мисливські" тури в тропічні країни на кшталт ПАР, Намібії, Зімбабве, Камерун.#Ukraine How to sum up the life of deputy Nestor #Shufrych?— Tigrenlion (@tigrenlion) December 28, 2019
Elected 9 times
Current Chair of the #Zelinsky Freedom of Expression Committee
Yanukovych's last support in 2014 ...
Qualified pro-Russian but hunting here with Thormahlen and Cochran Safaris from the USA pic.twitter.com/wnm8FvGUA0
На одній із сторінок сайту компанії, наприклад, зазначається, що "Нестор Шуфрич став першим і єдиним мисливцем, який коли-небудь зібрав всі три підвиди носорога чорного".
"Nestor Shufrych became the FIRST and ONLY Hunter that ever collected 3 different black rhino subspecies"
Як підтвердила пізніше пресслужба нардепа, Нестор Шуфрич дійсно був на полюванні в Африці в липні 2013 року.
Носоріг чорний Diceros bicornis - один з двох сучасних видів носорогів, який, як чимало інших видів крупних ссавців Африки, перебуває під загрозою вимирання. Вид в глобальному стані має статус "В критичній загрозі" (Critically endangered) за версією Міжнародного союзу охорони природи. Це найбільш критичний статус, який може бути присвоєний виду, за ним лише "Зниклий в природі" і "Зниклий".
Дослідники виділяють три підвиди носорога чорного: східний(D. b. michaeli), південно-центральний (D. b. minor) та піденно-західний (D. b. orientalis = D. b. bicornis). За оцінками МСОП (станом на 2011 рік), в світі налічується близько 2220 особин південно-центрального носорога, 1920 особин південно-західного носорога та 740 особин східного носорога. Таким чином, в світі залишилось близько п'яти тисяч особин цього виду.
Зважаючи на свій природоохоронний статус, цей вид охороняється багатьма міжнародними конвенціями, зокрема, ратифікованими Україною Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СІТЕС) (Додаток 1), Конвенцією про охорону біологічного різноманіття, а також Африканською конвенцією про охорону природи і природних ресурсів 2003 року.
Що цікаво, рішення про приєднання України до СІТЕС було прийняте 14 травня 1999 року Верховною радою третього скликання, в складі якої був і сам Нестор Шуфрич.
В соцмережах почали активно обговорювати неетичні дії нардепа, на що 30 грудня відреагувала його пресслужба: заявили, начебто "полювання" відбувалось законно, а вбито було самця нерепродуктивного віку.
"Нестор Шуфрич подчеркнул, что предметом его охотничьего интереса являлись, исключительно, самцы зрелого возраста"
Зазначимо, що нам не вдалося з'ясувати, чи охороняється носоріг чорний Червоною книгою Намібії (так само, чи існує "Червона книга Намібії: Тваринний світ" взагалі). Принаймні, цей вид охороняється червоними книгами Уганди, Лесото, Південноафриканської республіки.
Так чи інакше, казати про законність знищення тварини, яка охороняється на міжнародному рівні - лукаво. В той час, як міжнародна спільнота докладає зусиль до збереження біорізноманіття і структури екосистем, неприйнятно займатись знищенням того ж біорізноманіття.
З етичної точки зору, не можна вважати трофейне полювання на рідкісних тварин адекватним. Участь у бізнесі, який на комерційній основі ставить спортивний інтерес вище принципів сталого розвитку, є актом егоцентричного задоволення неочевидних і, ймовірно, нездорових потреб особистості.
Таким чином, ми вважаємо, що Нестор Шуфрич вчинив глибоко неетично. Така людина не може бути головою Комітету Верховної ради України з питань свободи слова і не може представляти інтереси українського народу взагалі. Ми нагадуємо, що статус народного депутата - це не привілей, а відповідальність за майбутнє електорату. Натомість, участь в недешевих сафарі, результатом якого є вбивство рідкісних тварин, аж ніяк не передбачена присягою народного депутата.
Ми можемо лише порекомендувати самому браконьєру скласти депутатський мандат, хоча б із поваги до свого народу, а вищому керівництву країни та партії звернути увагу на морально-етичні критерії добору кадрів.
Залишається сподіватись на те, що інші можновладці, які, з-поміж іншого, визначають й екологічну політику держави, усвідомлюють цінність рідкісних видів рослин і тварин і необхідність збереження їх та середовища їх існування.
Довідково:
Шуфрич Нестор Іванович - народний депутат України третього (1998-2002, "Соціал-демократична партія України (об'єднана)"), четвертого (2002-2006, Блок В. Ющенка "Наша Україна"), шостого (2007-2012, "Партія регіонів"), сьомого (2012-2014, "Партія регіонів"), восьмого (2014-2019, "Опозиційний блок") та дев'ятого (з 2019, політична партія "Опозиційна платформа - За життя") скликань.
Немає коментарів:
Дописати коментар