Translate

25 березня 2020 р.

Як українці ставляться до продажу первоцвітів: попередні результати опитування УЦЕР

10 березня ми розпочали опитування українців з тим, аби дізнатись більше про реальний масштаб обігу первоцвітів.

На жаль, сьогодні темою номер один є загрозлива епідеміологічна ситуація у світі, тому кількість опитаних незначна - всього лише 147 осіб. Сьогодні ми публікуємо деякі попередні результати цього опитування.

Близько 69% опитаних - жінки, більша частина (63%) мають вищу освіту (переважно, природничу, гуманітарну або технічну).

Ми не публікуємо розподіл відповідей щодо статусів певних видів рослин для того, щоб наступні анкети були незалежними від попередніх результатів.

Значна частина (64%) опитаних вважає, що за незаконний продаж червонокнижних видів рослин передбачена адміністративна відповідальність із подвійним накладанням штрафу: за сам факт незаконного продажу і за кожну вилучену рослину. Дещо менше людей (29%) вважають, що штраф передбачено лише за факт продажу. Значно менше опитаних вважають, що відповідальність передбачена кримінальна, або лише за продаж у невстановленому місці, або взагалі не передбачена.

Особливо варіюють думки опитаних зщодо розміру штрафу. Бачимо, що переважна більшість (близько 95%) опитаних вважають, що розмір штрафу за продаж червонокнижників складає більше, ніж 250 грн.

Значна частина опитаних негативно ставиться до продажу червонокнижних видів рослин. Лише 0.7% опитаних відповіли, що їх не хвилює ця проблема, і 1.4% мають скоріше позитивне ставлення до продажу червонокнижних видів. Ніхто не відповів, що їм подобається продаж червонокнижників, а 0.7% мають труднощі із відповіддю на таке запитання. 8% відсотків респондентів настільки негативно ставляться до продажу червонокнижних видів, що навіть викликали поліцію на місце продажу.
Переважна більшість опитаних (40%) вважають, що потрібно викликати наряд Національної поліції і представників Державної екологічної інспекції на місце продажу. 23% респондентів вважають, що варто вчинити м'якше і обмежитись попередженням горе-продавцю. Стільки ж людей готові обмежитись викликом поліції. 5% опитаних вважають, що не потрібно нічого робити.

Нагадуємо, що опитування продовжується, і пройти його можна за посиланням:
https://forms.gle/1pAEZKs6E47gSBT2A.

Дякуємо за Ваші відповіді!

Немає коментарів:

Дописати коментар