Translate

31 березня 2020 р.

Мовчання - золото: в українських лісах настає "сезон тиші"

З 1 квітня по 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою

фото з сайту mukachevolis

Щороку 1 квітня починається "сезон тиші" - природоохоронний захід, впроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні (стаття 39 Закону України "Про тваринний світ"). Метою такого заходу є охорона ареалу існування та шляхів міграції диких тварин на час їхрозмноження. 

Такий підхід сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах.

Які саме заходи заборонені?

- санітарні рубки лісу
- стрілянина
- вибухові роботи
- феєрверки
- проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах
- використання моторних маломірних суден.

"Осіб, які порушили вимоги в даний період, буде притягнуто до відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу від тридцяти до п’ятдесяти, а на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", - йдеться у повідомленні Управління екології та природних ресурсів КМДА. 

"Друзі, всі ми різні, у кожного свої обставини, але будьмо розважливими. Ставимося з повагою до дарунків природи, найкращими з яких є новонароджені. Тішмося ними як власними дітьми. Без нового життя нема майбутнього!", - закликають співробітники Галицького національного природного парку.

Будь-який надто гучний шум може злякати тварин, порушивши їх звичний розпорядок дня. Значні шумові навантаження можуть негативно вплинути і на процеси гніздування пернатих у цей період року. Забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин зобов’язані підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу. Навіть використання лісових ресурсів і проведення лісогосподарських заходів повинні здійснюватися  з урахуванням збереження сприятливих умов для розмноження диких тварин.

"Два з половиною місяці сезону тиші – це наша з вами данина природі", - так вважають у Національному природному парку "Верховинський".

Тож, давайте поважати природу.  Це той мінімум, який може зробити кожен з нас. Тихіше, панове, тихіше...

Немає коментарів:

Дописати коментар