Таке рішення прийняли в Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (FAO)
фото з сайту openagribusiness
Наша їжа на 80% складається з рослин, вони виробляють 98% кисню, яким ми дихаємо. Але рослинам постійно загрожують шкідники та хвороби - щорічно через них гине до 40% продовольчих культур у всьому світі. Ось чому заходи та дії, спрямовані на захист здоров'я рослин, дуже важливі, пише ecotech.news.
"Рослини забезпечують життя на Землі та є найважливішою основою харчування людини. Але їх не слід приймати як належне», - зазначив Генеральний директор FAO Цюй Дун'юй.
В результаті зміни клімату та діяльності людини зникають багато видів рослин, зате шкідники тільки розмножуються. Наприклад, за останні десятиліття втричі збільшилися міжнародні подорожі та перевезення, а також обсяги торгівлі. Як наслідок, шкідники та хвороби легко поширюються по всьому світу і завдають величезної шкоди місцевим рослинам та довкіллю.
Глава FAO підкреслив, що в першу чергу потрібно приділяти увагу профілактиці: захист рослин з економічної точки зору набагато ефективніший, ніж усунення наслідків масштабних надзвичайних ситуацій, викликаних загибеллю тих чи інших культур.
Як відзначають в FAO, запобігаючи поширенню та завезенню шкідників в нові райони, уряди, фермери та інші учасники продовольчого ланцюга (наприклад, приватний сектор), зможуть заощадити мільярди доларів та забезпечити населення якісним продовольством. Це особливо важливо для країн, що розвиваються.
Координацією заходів в рамках цього року візьмуть на себе FAO та секретаріат Міжнародної конвенції з карантину та здоров'ю рослин.
Немає коментарів:
Дописати коментар