Translate

16 грудня 2019 р.

Велике мадридське розчарування


Фото: Infoclimate

Найдовші за 25 років переговори ООН з клімату завершилися вчора в Мадриді. І, як відзначають експерти, більшість урядів не продемонстрували навіть ознак бажання вирішити кліматичну кризу.

Багато країн, які ставлять політику і інтереси викопного палива вище екологічних проблем, знову продемонстрували зневагу до науково доведеного зв'язку між виробництвом викопного палива, ростом викидів та наслідками у вигляді змін клімату.


За даними Climate Action Network, великі забруднювачі не продемонстрували чітких дій і навіть планів щодо зниження викидів до 2020 року, а багаті країни відмовилися від обіцянки надати фінансування на випадок втрат і збитків тим країнам, які вже не можуть адаптуватися до тайфунів, повеней та інших наслідків підвищення глобальної температури.


Цікаво, а як довго деяким урядам вдасться ігнорувати громадську думку і науку?


"З моменту Паризької угоди, з кожним новим СОР наростає відчуття безсилля переговорного процесу. Деякі розвинені країни щосили уникають відповідальності за кліматичну катастрофу на планеті. Переговори в Мадриді стали великим розчаруванням за рік до того, як країни повинні представити нові амбітні кліматичні плани. Чесно кажучи, надії на уряди все менше. І тим більше надії і відповідальності у простих людей, у бізнесу і у міст", - заявив Ілля Єременко, голова Української кліматичної мережі.


Тому сподіваємося, що у 2020 році на зустрічі COP26 в Глазго усі країни представлять таки плани щодо забезпечення майбутнього для людей і планети.


"Результат COP25 засмутив всіх. Він поставив всіх нас перед усвідомленням того факту, що нами були виконані недостатні кроки в роботі з країнами, які не готові до реальних дій по боротьбі з кліматичними змінами. Конференція при всій своїй безрезультатності дає потужний поштовх для координації між нами, для проведення більш масштабних акції, для посилення тиску безпосередньо від громадян тих країн, які гальмують процес, - каже Нугзар Кохреидзе, голова НУО Науково-інтелектуальний клуб "Діалог поколінь" RICDOG (Грузія). - COP25 завершився і ми починаємо готуватися до COP26, Будемо посилювати роботу з громадянським суспільством, політиками, компаніями і готуватися до реально амбітним планам від країн. Будемо посилювати роботу на національному і глобальному рівні. Час діяти!".

Немає коментарів:

Дописати коментар