Translate

30 січня 2020 р.

Вчені отримали найдетальніший знімок поверхні Сонця за всю історію спостережень

Надпотужний телескоп зафіксував  турбулентну плазму, що “кипить” по всій поверхні Сонця

фото NSO/AURA/NSF

Спеціалізований сонячний телескоп імені Даніеля К. Інуе, розташований на Гаваях, відзняв поверхню Сонця у безпрецедентних деталях. 

Діаметр  телескопа - 4 метри. Та попри те, що його будівництво ще не завершено, нічого не завадило дослідникам спрямувати його погляд на поверхню Сонця, повідомляє scienceukraine.

На змімку детально зафіксовано турбулентну плазму, що “кипить” по всій поверхні зорі.  Схожі на комірки структури – кожна за площею близька до розмірів України – це частина велетенських потоків, які переносять тепло від ядра Сонця до його поверхні. Гаряча плазма підіймається у яскравих центрах цих “комірок” та, охолодившись, занурюється під поверхню темними смугами. Так відбувається неперервна конвекція.

За словами директора обсерваторії Валентина Пілле, нові інструменти телескопа Інуе дозволять дистанційно аналізувати зовнішні шари Сонця, а також електромагнітні процеси, які там відбуваються.

«Нам необхідно зрозуміти фундаментальну фізику, яка ховається за космічною погодою, а це починається на Сонці. Саме цим і буде займатися Сонячний телескоп Інує у наступні десятиліття», - зазначив Метт Маунтейн, керівник групи, що керує телескопом Інуе.




Немає коментарів:

Дописати коментар