Кота лісового Felis silvestris помітили на Поділлі
Нещодавно за допомогою фотопастки на заповідній території природного заповідника"Медобори" вдалося зафіксувати червонокнижного кота лісового (Felis silvestris). І це неабияк потішило науковців і просто любителів природи. Бо ж цей вид хижих ссавців протягом останнього століття став дуже рідкісним у цій частині Європи.
фото із ФБ-сторінки природного заповідника "Медобори"
Що взагалі
відомо про лісового кота? Він подібний
до свійського кота, проте відрізняється від нього більшим розміром (довжина тіла може сягати майже метра), має чорні "подушки" лап та масивний хвіст з кількома (найчастіше 3-5) чіткими чорними смугами. Ще одна його "прикмета" - сірі або блакитні очі.
Кіт лісовий – рідкісний гість на наших
теренах. Раніше він водився у північних
районах України, у поліських лісах. Нині він залишився хіба в Карпатах та на
Поділлі.
Зникненню тварини сприяло інтенсивне вирубування лісу та різке скорочення площ старих листяних лісів. Цей кіт не буде жити в будь-якому лісі - йому потрібні справжні хащі, адже він веде прихований спосіб життя, ховаючись у дуплистих деревах, розколинах скель. Таких диких місць з кожним роком стає дедалі менше.
Ще одним фактором загрози популяціям дикого кота лісового є його гібридизація із звичайними свійськими котами. Таким неочевидним чином "гулящі коти на селі" загрожують цьому виду, принаймні, в Європі.
Ще одним фактором загрози популяціям дикого кота лісового є його гібридизація із звичайними свійськими котами. Таким неочевидним чином "гулящі коти на селі" загрожують цьому виду, принаймні, в Європі.
фото wikipedia.org
Тож захват науковців, коли фото пастка «злапала» цього «кота з минулого», живого і здорового, можна зрозуміти.
Додатково: природний заповідник "Медобори" - об'єкт природно-заповідного фонду України, що розташований у Тернопільській області на межі з Хмельницькою областю. Заснований 1990 року для охорони унікальної природи товтр Поділля.
Відповідно до ст. 16 Закону України "Про природно-заповідний фонд", на території природних заповідників забороняється будь-яка діяльність, зокрема, і прохід сторонніх осіб, мисливство, рибальство, лісокультурні роботи.
Немає коментарів:
Дописати коментар